Aprīļa jautājumi konkursā “Mans novads Latvijā”

 

Ja Tev ir 16-25 gadi, no 2016.gada februāra līdz novembrim piedalies konkursā “Mans novads Latvijā”.

Katru mēnesi Daugavpils novada informatīvajā izdevumā “Daugavpils Novada Vēstis” un mājas lapā www.daugavpilsnovads.lv tiks publicēti jautājumi, uz kuriem atbildes jāiesniedz elektroniski uz adresi irena.bulasa@dnd.lv līdz nākamā mēneša 15. datumam, ar norādi atbildes konkursam “Mans novads Latvijā”. Uzvarētājs būs tas, kurš konkursa norises laikā būs iesūtījis visvairāk pareizo atbilžu. Balvā – ekskursija pa kultūrvēsturiskām vietām.

APRĪĻA JAUTĀJUMI:

1) Šogad Skrindu dzimtas muzejam un Raiņa mājai Berķenelē aprit dibināšanas jubileja. Kurā gadā tika atklāti šie muzeji, kāpēc tieši tajā gadā, un kas ir bijuši muzeju vadītāji visu šo gadu laikā. (atbildes forma – konkrētas atbildes dažu teikumu veidā)

2) 1986.gads, Dainis Īvāns, „Augšdaugava” – kas saista šos jēdzienus. (atbildes forma – neliels pētījums A4 lpp. apjomā)

3) Kādas sugas koks aug Vaboles muižas parkā, kas ir vienīgais tāda veida koks Latgalē un liels retums visā Latvijā. Kad tas bija iestādīts un kāds ir šī koka apkārtmērs pašreiz? (atbildes forma – koka atrašanās vieta, stādīšanas gadi, koka šķirnes nosaukums, koka apkārtmērs.)

Atbildes gaidīsim līdz 15.maijam uz e-pastu irena.bulasa@dnd.lv, ar norādi atbildes konkursam “Mans novads Latvijā”. Uzvarētājs būs tas, kurš konkursa norises laikā būs iesūtījis visvairāk pareizo atbilžu. Balvā – ekskursija pa kultūrvēsturiskām vietām.