Ceļojam pa Latgali

Vienas dienas ekskursija – tā bija lieliska iespēja apmeklēt interesantākos un  populārākos objektus Latgalē. Salienas pagasta bibliotēkas lietotājiem tika organizēta  ekskursija pa Preiļiem

10.augustā ekskursijas dalībnieki apmeklēja Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzeju, kura fondos glabājas Preiļu novada keramika, etnogrāfiskie priekšmeti, dokumenti, grāmatas u.c. materiāli. Muzejs piedāvāja skatītājiem vēstures pamatekspozīciju „Preiļi gadsimtu spoguļos”, kā arī ekskursiju uz romantisko Preiļu parku.

Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzeja atklātajā etnogrāfijas priekšmetu, tekstiliju, keramikas un mēbeļu krātuvē glabājas vairāk kā 500 dažādi, galvenokārt ar 19.gs datēti priekšmeti, kuri raksturo novada iedzīvotāju dzīves līmeni un nodarbošanos. Daudzkrāsainas un etnogrāfiski savdabīgas ir novada tekstilijas: jostas, cimdi, segas. Tekstiliju krātuvē aplūkojamas darbojošās 19.gs. gatavotās vietējās audējas stelles. Ekskursijas dalībnieki piedalījās arī muzeja izglītojošajā programmā  “Pogaļa” (Pogaļas izgatavošana no linu auduma)

Piestājām Preiļos, lai apmeklētu Leļļu muzeju – miniatūro karaļvalsti. Muzeja saimniece ir Preiļu māksliniece Jeļena, kas gada laikā rada ap 150 leļļu. Visas tās ir oriģināldarbi vienā eksemplārā, kurus meistare darina vien saviem spēkiem. Lelles ir izvietotas dažādos, arī krievu un venēciešu interjeros, kur katrai ir savs stāsts. Ekskursijas dalībniekiem bija iespēja pagozēties vēstures viļņos, apģērbt kādu no seno laiku tērpiem (veidot vēsturisku fotosesiju).