Ielīgošana Vecsalienas muižas parkā

21.jūnija noritēja Ielīgošana Vecsalienas muižas parkā. Lai arī ierasts par saulgriežiem uzskatīt Līgo nakti, patiesībā astroloģiskie saulgrieži iekrīt nedaudz ātrāk – naktī no 21.jūnija uz 22.jūniju. Tieši šis ir posms, kad daba ir pilnbriedā un gatava mums dāvāt visu to labāko, ko ir sarūpējusi. Jāņi ir vienīgie plaši svinamie svētki, kuru rituālajā izpildījumā vēl joprojām saglabājušās ļoti senas mūsu senču tradīcijas, lai gan, protams, šo rituālu praktiskā un filozofiskā nozīme jau ir aizmirsta. Pasākumu laikā Ikvienam bija iespēja uzzināt vairāk par Līgo svētku tradīcijām un ticējumiem.
Pasākumu laikā viesi varēja paši sapīt vainagu Jūlijas Keivišas vadībā. Jūlija ne tikai iemācīja pīt tradicionālus vainagus, bet arī pastāstīja par zāļu un ziedu spēku, pareizu domāšanu, lai aizsargātos  pret visu ļauno.
Svētkos ar taureņiem izgatavotiem origami tehnikā  viesi izrotāja Saules zīmi, vienu no galvenajiem vasaras saulgriežu simboliem. Vēlāk visi interesenti varēja Jeļenas Ondzules vadībā paši izgatavot taureni no origami un, uzrakstot uz tā visu no kā gribētu tikt vaļā, sadedzināt to ugunskurā.
Pasākuma dalībniekus priecēja ar dziesmām Salienas senioru vokālais ansamblis “Melodija”.
Liels paldies visiem, kas palīdzēja padarīt šos svētkus svinīgus, siltus, skaistus un burvības pilnus! Lai vasaras saulgriežu miers un krāšņums atver mūsu sirdis dabas mūžīgajam brīnumam!