Izstāde “100 Latvijas putni”

2018.gada 29.jūnijā Salienas pagastā noslēdzās  Latvijas 100-gadei veltīta izstāde “100 Latvijas putni”. Izstādes atklāšana notika 31.maijā. Mēs izvēlējāmies tieši putnu tematiku, jo ar putniem ir daudz saistīts gan pagastā, gan arī mūsu valstī. Salienas pagastā ir dzimis slavenais rakstnieks un ornitologs Kārlis Grigulis. Latvijas nacionālais putns ir baltā cielava. Neiztikt arī bez gaiļa, kurš dzīvo gandrīz katrā lauku sētā, kā arī rotā Latvijas nacionālās vērtības ēkas – Svētā Pētera, Svētā Jēkaba un Svētā Jāņa baznīcas. Mūsu valstī var savvaļā novērot 365 putnu sugas.

Atsaucoties uz mūsu aicinājumu piedalīties izstādes organizēšanā, mēs negaidījām tik lielu atsaucību. Eksponātus mums  piegādāja no visiem Latvijas reģioniem. Pārsvarā mēs piedāvājam piedalīties izstādē tiem novadiem, pagastiem un pilsētam, kuru ģerboņos ir attēlots putns. Paldies visiem, kuri atsaucās un atsūtīja ļoti interesantus darbus:

Rubeņu pamatskolai (Rubenes pagasts, rubenis),

Rubenes pagasta biedrībai “Ūdenszīmes” (koka grāmatzīmes ar tautasdziesmām),

Gulbenes Mākslas skolai (Gulbenes novads, gulbis),

Lubānas Mākslas skolai (Lubānas novads, pīle),

Ropažu Mūzikas un Mākslas skolai (Ropažu novads, cīrulis),

Grobiņas Mūzikas un Mākslas skolai (Grobiņas novads, dzērve),

Viļānu Mūzikas un Mākslas skolai (Viļānu novads, lakstīgala),

Kultūras centram “Kamarde” (Gailīšu pagasts, gailis),

Artūram Suhanovam (Ošukalna pagasts, ķikuts),

Svetlanai Kuļgajevai (Līvānu novads, vanadziņš).

No Daugavpils novada piedālījas Demenes pagasts (kuriem ir attēlots melnais stārķis uz ģerboņa) un Špoģu Mūzikas un Mākslas skola. Vecsalienas pagasta Medību un sporta klubs “Cauna” atsūtīja medību trofeju Niedru liju.

Liels paldies arī neatkarīgiem māksliniekiem

Elīnei Bukai no Latvijas galvaspilsētas Rīgas ar Latvijas nacionālo putnu balto cielavu,

Jūlijai Kuļgajevai no Daugavpils ar zivju dzenīti,

Irīnai Okuņevai no Daugavpils, garastīte.

Izstāde piedalījās arī ļoti interesants putniņš, no mākslinieces Anitas Drozdovas, kura bodiart tehnikā attēloja strazdu. Liels paldies gan viņai, gan viņas “putniņam”.

Atsaucās arī Daugavpils pilsētas domes Baltkrievu kultūras centrs. Baltkrievijas nacionālais putns ir stārķis un viņiem mūsu putnu tematika ir ļoti tuva. Viņi atsūtīja tradicionālus dvieļus ar austiem un izšūtiem putniem, adītu kompozīciju ar stārķiem (Nadežda Sverkoviča, Baltkrievu kultūrizglītības biedrība “Uzdim”) un dekoratīvu gleznu ar baložiem (Minska).

Protams arī Salienas pagasta iedzīvotāji nepagāja garām un ļoti aktīvi piedalījās šīs izstādes organizēšanā, liels paldies visiem.

Gribētos pateikt atsevišķi, Paldies, Salienas vidusskolai un vokālajam ansamblim “Melodija” par koncertu izstādes atklāšanā.