Leldes Kudziņas gleznu izstāde

Šodien es gribu Jūs iepazīstināt ar talantīgu mākslinieci – Leldi Kundziņu.

Lelde, pastāsti mums kurā brīdi tu nolēmi kļūt par mākslinieci? Kā sākās tavs radošais ceļš?

Zīmēt man patika  vēl biju mazai meitenei esot. Patika visu redzēto piefiksēt – ziedus, taureņus, kokus, kā arī attēlot savas fantāzijas. Pat naktīs zīmēju zem galda ar lampu, lai nevienam netraucētu gaisma. Bija skaidrs, ka jāstājas mākslas skolā. Pabeidzu tekstilniekus Saules Skolā. Tā nu es vēl joprojām mīlu izdzīvot dzīvi krasās un dancinu otu pa audeklu.

No kā tu iedvesmojies? Kā rodas tavu gleznu ieceres?

Radītājs ir tik skaisti visu saveidojis, kā var neiedvesmoties? Ziedi, saullēkti, bangojošā jūra. Protams mani mīļie un tuvie.

Es zinu, ka tu esi pedagoģe. Kā tu domā, vai var iemācīt cilvēkam radošumu?

Es uzskatu , ka cilvēkā ir  Dieva ieliktas daudz radošas dāvanas. Vienkārši kādam, kas savas dāvanas ir atradis, JĀPALĪDZ ar mīlestību, atklāt citam viņa dotumus, ar ko es arī nodarbojos. Kādu laiciņu atpakaļ es piedalījos interesantā projektā. Bija 4 mēneši jāstrādā ar neredzīgiem, radošiem cilvēkiem, kas vēlējās iemācīties gleznot. Darbi bija fantastiski un pieredze arī. Viss ir iespējams!!!!

Tu esi ļoti aktīvs cilvēks, piedalies daudzos pilsētas pasākumos, izstādēs, pasniedz mākslas skolā, pie tam vēl esi 3 bērnu māmiņa. Kā tu visu pagūsti? Kā tu atpūties?

Man liekas, ka neko tā īsti nepagūstu, arī man katastrofiski pietrūka laika. Tagad, karantīnā, ir brīvāks laiks, vairāk varu pagūt. Atpūšos es pastaigājoties pa Cietoksni, pagleznojot. Vasarā braucu vairākas reizes pie radiem uz Pāvilostu un Liepāju. Jūra ir riktīgs relakss.

Kādi mākslinieki tev patīk? Kāds mūsdienīgs mākslinieks tev ir interesants un kāpēc?

Mans mīļākais mākslinieks ir imresionists Klods Mone. Mūsdienu mākslinieku ir ļoti daudz un viņi ir interesanti. Nesen ļoti aizrāva Bobby Burger.

Pastāsti mazliet par radošajiem plāniem.

Tagad stradāju pie jūras motīviem, bet par tālākiem plāniem nevaru tā īsti spriest. Redzēsim, kā situācija risināsies valstī.

Nobeigumā, ko tu gribētu pateikt vai varbūt novēlēt saviem skatītājiem?

Novēlu saglabāt mieru sirdī un nekad nekad nekad nepadoties. Esiet uzticīgi savām  galvenajām dzīves vērtībām jebkurā pārmaiņu laikā.