Salienas pagasta bibliotēkas lasītāju ekskursija “Aplis pa Dagdas novadu”

 

10.augusta notika ekskursija Dagdas novadā Salienas bibliotēkas lasītājiem. Tās laikā notika iepazīšanās ar Jaundomes muižu, kura atrodas Rāznas nacionālā parka teritorijā, Ezernieku pagasta Jaundomē. Ekskursija pa Jaundomes muižas ekspozīciju zāli  ir iepazīšanās  ar vienu no lielākajām saldūdens zivju mulāžu kolekcijām Latvijā, kā arī iespēja apskatīt putnu izbāzeņus un citus eksponātus. Tālāk salienieši apskatīja  Ežezera apkārtni (Dagdas novada Ezernieku un Andzeļu pagastos)

2006. gada novembrī Ežezers iekļauts Rāznas nacionālajā parkā. Ezera maksimālais dziļums – 21.0 metri. Ezeram ir vairākas (36 gab.) salas. Ezers un tā apkaime ļoti ainaviski.

Tālāk salieniešus gaidīja silta pieņemšana Andrupenes lauku sētā un muzeja piedavajums: Latgales kulinārā mantojuma ēdienu degustācija un ekspozīcijas apskate.

Pēc tam salienieši apmeklēja z/s “Kurmiši” Ūdrīšu pagastā, Krāslavas novadā. Lapnais saimnieks iepazīstināja viesus ar ārstniecības augu audzēšanas un zāļu tēju izgatavošanas noslēpumiem. Tikšanās laikā notika ārstniecības tēju degustācija, kā arī bija iespēja iegādāties ekoloģiskas zāļu tējas, ārstniecības augu pirtsslotas, zāļu maisījumus vannai un pirtij un ekoloģisko medu.

Nākošgad mēs turpināsim apceļot dzimto Latviju, tāpēc aicinām lasītājus arī nākošgad aktīvi apmeklēt pagasta biblioteku.