Salienas pagasta bibliotēkas lasītāju ekskursija “Kokneses apkārtne”

2019.gada 01.augustā notika ekskursija  uz Kokneses novadu Salienas bibliotēkas lasītājiem. Tās laikā notika iepazīšanās ar Likteņdārzu un pēc tam salienieši apmeklēja zemnieku saimniecību  “Janavas” Kokneses pagastā Kokneses novadā.

Koknese atrodas simt kilometru attālumā no valsts galvaspilsētas Rīgas. Likteņdārzs ir dabā veidots simbols tautas nemitīgai atjaunotnei un izaugsmei – te satiekas gan cilvēka, gan valsts pagātne, tagadne un nākotne. Līdzīgi kā Brīvības piemineklis, arī Likteņdārzs tiek veidots, pateicoties ziedojumiem. Tas iecerēts kā tautas dāvana Latvijai tās simtgadē. Likteņdārzu iecienījuši visi ekskursanti kā arī ģimenes un kāzinieki.

Gada uzņēmējs Zemgalē 2018 – bioloģiskā  saimniecība “Janavas” aicina gan lielus, gan mazus ceļotājus iepazīt jaunas atpūtas iespējas pie dabas. Saimniecībā iespējams doties izzinošā pastaigu takā, kura atrodas Daugavas dabas parka teritorijā.  Taka ir unikāla ar savu bagāto ziedu sugu dažādību – šeit atrodas divas trešdaļas visu Latvijas teritorijā esošo floru pārstāvji, tajā skaitā arī aizsargājamas un reti sastopamas sugas. Taka iepazīstina ar ārstniecības augu pasauli, ar vairāk nekā 30 šķirņu ārstniecības augiem, to ietekmi uz cilvēka veselību. Tikšanās laikā notika ārstniecības tēju degustācija, kā arī bija iespēja iegādāties ekoloģiskas zāļu tējas, 100% hidrolātu sejas ūdeņus (Hidrolāts ir lietošanai gatavs sejas ūdens) un dabīgais seju krēms.

Aicinām lasītājus arī nākošgad aktīvi apmeklēt pagasta bibliotēku, aktīvi  lasiet jauno literatūru un vēl apceļot dzimto Latviju, lai labāk iepazīt mūsu interesantākas vietas un jaukus cilvēkus.