Salienas pagasta iesaistās skaļās lasīšanas akcijā

05.februārī plkst. 8.30 5. un 6. klašu skolēni sapulcējas Salienas pagasta bibliotēkā, lai lasītu  – skaļi!

Latvijas Nacionālā bibliotēka  uzsāk jaunu Skaļās lasīšanas sacensību.  5. un 6. klašu skolēni visā valstī var sākt gatavoties aizraujošam pirmās kārtas konkursam savās skolās un bibliotēkās, kas aizgūta no Holandes, kur šāda veida sacensība notiek jau vairāk nekā 20 gadus, iesaistot ap miljons bērnu.

Uzsākot jaunu lasīšanas kampaņu, mēs izvēlējāmies vienu grāmatu “Putnu dienas”, tā kā autors ir mūsu novadnieks, bērnu rakstnieks Kārlis Grigulis. Šogad viņam ir 135-dzimšanas diena.

Ir labi, ka ir sadarbība ar skolu, ar skolas bibliotekāri, ar skolotājiem un ar skolas direktori kura bija galvenā sacensības žūrijas eksperte. Lasīja gan meitenes, gan  zēni.

Balvas tika sagatavotas visiem konkursa dalībniekam, ar  pašvaldības atbalstu. Pasākuma laikā,  kamēr žūrija apsprieda konkursa iespējamos rezultātus, telpās skanēja putnu balsis, ar ko salienieši atcerējās sava slaveno novadnieka tuvojošos jubileju.

Gribētos, lai šīs sacensības sekmētu interesi par lasīšanu un grāmatām, saliedētu bērnus kopīgām lasīšanas aktivitātēm, kā arī veicinātu lasītprieku!