Salienas pagasta vēstures kopuma prezentācija

Latvijas Republikas simtā dzimšanas diena nu ir sagaidīta. Un šī gada novembris, visticamāk, būs dažādiem notikumiem bagāts. 2018.gadā 12.novembrī  plkst. 11.00 Salienas pagasta bibliotēka organizēja pasākumu, kurā varēja tikties pagasta iedzīvotāji, tie, kas aktīvi piedalījās Salienas pagasta notikumu, dzīvesstāstu un veltījumu rakstu krājuma veidošanā. Pasākuma laikā notika šī krājuma prezentācija, pēc kura risinājās sirsnīgā un novēlējumu pilna saruna pie kafijas tases.

2017.gada nogalē grāmatas veidošanas ideja radās Salienas pagasta bibliotēkas vadītājas un grāmatu aktīvāko lasītāju un dažādu notikumu aculiecinieku galvās. Iedzīvotāji aktīvi iesaistījās idejas realizēšanā: dalījās ar  atmiņu stāstiem par dzīvi Salienā, pēc kā tika realizēta bibliotekāres sadarbībā ar Salienas pagasta pārvaldi.

Pa šo īso laiku (nepilns gads) apkopots neliels materiāls par Salienas pagasta vēsturi un iedzīvotāju dzīvi. Šis darbs  nav akadēmiska tipa zinātnisks darbs, tas ir mēģinājums apvienot pagasta vēsturisko raksturojumu, sabiedriskās dzīves atsevišķus momentus, leģendas un atmiņas par ļaudīm un notikumiem, dzīvesstāstus, novēlējumus, fotogrāfijas. Paldies  tām aktīvajām personām kam dārgā mūsu zeme,  mūsu atmiņa, kas sacerēja dzejas, kas novēlēja pēctečiem to labo,  ko novel tikai saviem tuviniekiem, bērniem.

 

Tikšanās ar pagasta vecākajiem iedzīvotājiem svētku priekšvakarā ir ļoti simboliska un nozīmīga. Ritvalda un Zelmas Redzobu ģimene, Jānis Lasmanis – tie ir cilvēki, kuru vecums pārsniedz 90 gadus, un jau šis fakts ir  mūsu pagasta vēsture.  Pasākumā piedalījās arī cilvēki 70-80 gadu vecumā, kuriem bija ko atcerēties un par ko pasapņot. Cilvēki dalījās atmiņās  par savu dzīvi, par sava ciema attīstību, par izmaiņām pagasta dabā.  Izskanēja doma par to, ka nepieciešams savākt vel vairāk atmiņu, fotogrāfiju, lai turpinātu vākt materiālus jaunam grāmatas izdevumam.

 

Pateicamies visiem tiem labas gribas cilvēkiem, kas palīdzējuši šī kopdarba tapšanā, sniedzot ziņas, atmiņas un padomus,  materiālo vai cita veida atbalstu! Salienas pagasta pārvalde, kā galvenais atbalstītājs šim nolūkam, pagasta iedzīvotājiem dāvina šo grāmatu.

Vairāk bilžu skatieties sadaļā “Fotogalerija”