Salienas un Vecsalienas pagastu svētki

23.septembrī Salienas ciemā noritēja Salienas un Vecsalienas pagastu svētki.

Svētkus atklāja ar uzrunu Salienas pagasta pārvaldes vadītāja pienākumu izpildītājs Ivars Sarmulis. Ar dziesmām skatītājus priecēja Salienas viduskolas koris un ansamblis. Sirsnīgā uzrunā apsveica pagastu iedzīvotājus Salienas vidusskolas direktore Antoņina Redkova. Dzejas dienu ietvaros savu dzeju lasīja viesis no Daugavpils Staņislavs Volodjko.

Kultūras nama foajē varēja aplūkot ap simt dāliju ziedus šķirņu, kas saplaukuši Salienas pagasta piemājas saimniecībā “Zariņi”. Saimniece Anna Bohāne atzīst, ne visas šķirnes šeit ir pārstāvētas, jo viņas dārzā zied ap 150 dāliju šķirņu. Tepat varēja aplūkot arī vietējo mākslinieču Hionijas Lavreckas, Jeļenas Požarskas un Jeļenas Ondzules gleznu izstādi.

Pasākuma apmeklētāji varēja izbaudīt dažādus pagatavotus ievārījumu un nobalsot par visgardāko. Ievārījumus konkursam sarūpēja vietējās saimnieces. Konkursa uzvarētāja Alla Oreha no Vecsalienas pagasta.

Konkursā par skaistāko kompozīciju „Rudens bagātība piedalījās 14 skaistas oriģinālas kompozīcijas. Šeit pēc dalībnieku vērtējuma uzvarēja Aleksandra Aļošina.

Ārā apmeklētājus gaidīja Allas Zabelovas deju flešmobs, dažādas meistarklases, daudzveidīgas spēles. Bērniem tika sagatavotas piepūšamas atrakcijas.

Pasākuma laikā darbojās tirdziņš ar vietējo produkciju, kur apmeklētāji varēja iegādāties saldumus, medu, dārzeņus un tamborētas rotaļlietas.

Liels paldies visiem, kas palīdzēja padarīt šos svētkus svinīgus, siltus, skaistus un burvības pilnus!